Вибір потужності бездротового передавача на обладнанні MikroTik

Поради та підказки щодо софту, роботи в операційних системах, комплектуючих та зборок комп'ютерів.
Аватар користувача
toxi
Администратор
Администратор
Статті: 0
Повідомлень: 531
З нами з: 12-04-2008 07:58:25
Ваша стать: Чоловічий
І'мя: Roman
Контактна інформація:

Вибір потужності бездротового передавача на обладнанні MikroTik

Повідомлення toxi »

Відкриваємо бездротовий інтерфейс, переходимо в розділ Tx Power, бачимо, які параметри у нас тут є. На даний момент сучасне обладнання підтримує параметр Tx Power Mode = all rates fixed, коли його виставляємо, по суті, потужність бездротового передавача може бути змінена в ручному режимі. Інші режими роботи card rates, manual не підтримуються поточними драйверами сучасного устаткування, тобто. це для старіших моделей.

На жаль, інтерфейси 5 GHz на обладнанні MikroTik не підтримують показ поточної потужності бездротового передавача. Ми її можемо подивитися та оцінити тільки, як це працює на 2,4 GHz інтерфейсах.
Вибір потужності бездротового передавача на обладнанні MikroTik
Вибір потужності бездротового передавача на обладнанні MikroTik
17 dBm, який вказується за замовчуванням у значенні параметра Tx Power, говорить про те, що ми використовуємо 50 mW. Це видно з таблиці конвертер dBm/mW.
Ще +3 dBm додають антени самого роутера. В загальному виходить близько 20 dBm ~ 100 mW, яка дозволена в нашій країні.

Але не все так просто. Справа в тому, що у більшості пристроїв MikroTik Router OS встановлені дві антени, які додають нам ще по 3 dBm. І так у нас з'являється додана потужність у вигляді антен 3 dBm, ми й доходимо до потужності 20 dBm / 100 mW. За великим рахунком 100 mW це та сама дозволена потужність бездротового передавача, яка дозволена за стандартами в Росії, тому 17 dBm – це максимальний параметр, який ми можемо виставити. Ми можемо виставляти і вищі значення даного параметра, але ці значення не зовсім відповідають за якісний Wi-Fi. В чому проблема? Справа в тому, що максимальний рівень сигналу, який може бути виданий обладнанням, - це максимальний рівень сигналу на точці доступу, а клієнтський пристрій навряд чи зможе видавати такий же потужний сигнал.

Wi-Fi це двонаправлений зв'язок
Коли ми говоримо і нам потрібна відповідь від клієнта, то може статися ситуація, коли ми на клієнта починаємо кричати, а клієнт нам пошепки відповідати, що він нас чує, але при цьому буде проблема в тому, що ми не отримуватимемо відповіді від нашого клієнта і тим самим клієнт працювати не буде. Тому параметри, пов'язані із завищенням рівня потужності нашого бездротового передавача, сенсу особливого немає.

Більшість бездротових пристроїв, особливо електроніки, що «носиться», мають потужність приблизно від 20-50 mW (13-17 dBm). Ми пам'ятаємо, що ми маємо 20 dBm сумарно з антеною, тому ми можемо почати прирівнювати цю характеристику до потужностей наших клієнтів, вказувати рівень сигналу не 17 dBm, а допустимо 12 або 13 dBm і т.д. Це нам дасть більш якісний Wi-Fi, меншу площу поширення нашого бездротового сигналу і тим самим нас чутимуть меншу кількість сусідських бездротових мереж – заважатимемо їм менше. Плюс до всього це підвищить безпеку нашої мережі.

Для того, щоб працювати з бездротовими мостами, наприклад, коли ми маємо два обладнання MikroTik, які стоять на досить великій відстані один від одного і де ми можемо підкрутити потужність як приймача, так і передавача, звичайно ж можете вказувати більш високі значення. Коли MikroTik використовується як точка доступу, завищувати ці значення сенсу не має.
Правила форуму :: Виконую послуги IT-адміністратора (види послуг).