від toxi » 25-11-2025 13:05:27
R.I.P. Arduino, тепер це пропрієтарний гарбуз.
Якось я пропустив новину про те, що Qualcomm купив Arduino. Виявляється, угода тихо відбулася ще у жовтні, але не райдужні наслідки наздогнали нас лише зараз. Qualcomm переписав користувальницьку угоду так, що у всієї опенсорс спільноти заворушилося волосся...
Найдикішим пунктом
нових правил стала повна заборона на зворотню розробку. Тепер користувачам офіційно не можна навіть намагатися зрозуміти принципи роботи платформи чи софту без письмового дозволу. Для екосистеми, яка виросла на тому, що ентузіасти розбирали код і схеми до дрібниць, це звучить як смертний вирок.
До того ж Qualcomm тепер отримує безвідкличну та вічну ліцензію на будь-який контент, який ви завантажуєте на їхню платформу. Ваш код та ваші ідеї стають їхньою інтелектуальною власністю просто за фактом використання сервісу.
Зараз народ масово прощається з платформою та мігрує на ESP32 чи RP2040. Там поки що можна копатися у нутрощах мікроконтролера без ризику отримати судовий позов від юристів патентного відділу, юрисдикція яких поширюється на вашу країну проживання.
P.S. Arduino колись народилася як відгалуження відкритого проекту Wiring для доступності електроніки для всіх. Тепер це просто черговий закритий актив, обкладений телеметрією та юридичними пастками.
Код, який ви опулікуєте на Гіті для Ардуіно, автоматично буде вважатись порушенням ліцензійної угоди
R.I.P. Arduino, тепер це пропрієтарний гарбуз.
Якось я пропустив новину про те, що Qualcomm купив Arduino. Виявляється, угода тихо відбулася ще у жовтні, але не райдужні наслідки наздогнали нас лише зараз. Qualcomm переписав користувальницьку угоду так, що у всієї опенсорс спільноти заворушилося волосся...
Найдикішим пунктом [url=https://www.arduino.cc/en/privacy-policy/]нових правил[/url] стала повна заборона на зворотню розробку. Тепер користувачам офіційно не можна навіть намагатися зрозуміти принципи роботи платформи чи софту без письмового дозволу. Для екосистеми, яка виросла на тому, що ентузіасти розбирали код і схеми до дрібниць, це звучить як смертний вирок. [url=https://www.arduino.cc/en/terms-conditions/]До того ж[/url] Qualcomm тепер отримує безвідкличну та вічну ліцензію на будь-який контент, який ви завантажуєте на їхню платформу. Ваш код та ваші ідеї стають їхньою інтелектуальною власністю просто за фактом використання сервісу.
Зараз народ масово прощається з платформою та мігрує на ESP32 чи RP2040. Там поки що можна копатися у нутрощах мікроконтролера без ризику отримати судовий позов від юристів патентного відділу, юрисдикція яких поширюється на вашу країну проживання.
P.S. Arduino колись народилася як відгалуження відкритого проекту Wiring для доступності електроніки для всіх. Тепер це просто черговий закритий актив, обкладений телеметрією та юридичними пастками.
[i]Код, який ви опулікуєте на Гіті для Ардуіно, автоматично буде вважатись порушенням ліцензійної угоди[/i]