Як вимкнути IPv6 в Ubuntu

Відповісти

Смайлики
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode увімкнено
[img] увімкнено
[url] увімкнено
Смайлики увімкнено

Огляд теми
   

Розгорнутий вигляд Огляд теми: Як вимкнути IPv6 в Ubuntu

Як вимкнути IPv6 в Ubuntu

toxi » 19-01-2023 08:00:01

Протокол IPv6 – це нова технологія, яка надає набагато більший адресний простір IP адрес, більш високу безпеку та швидкість роботи. Але це все в ідеалі. IPv6 порушує зворотну сумісність із IPv4 і зараз у більшості випадків використовується старий протокол. Ми вже дуже докладно розглядали, чим відрізняється IPv6 від IPv4, тому не будемо повторювати все ще раз.

Оскільки IPv6 використовується досить рідко, цей протокол повністю підтримується далеко не всім обладнанням. Якщо IPv6 не підтримується вашим роутером або провайдером, то це сповільнить роботу мережі, довше будуть визначатися доменні імена сайтів і буде намагатися отримати IPv6 адресу, що теж призведе до затримки. У цій невеликій замітці ми розглянемо як відключити IPv6 в Ubuntu або інших сумісних дистрибутивах.

Перевірка підтримки IPv6.
Усі сучасні дистрибутиви підтримують IPv6 без винятків. Але щоб переконатися, що ваша локальна машина отримала ipv6 адресу ви можете виконати команду:

Код: Виділити все

$ ip addr show
ipv60.png
У розділі для підключення eth0 ви побачите адресу inet4 і inet6, inet6 буде показано адресу IPv6, яка присвоєна цьому комп'ютеру роутером. Всі адреси, що починаються з fe80, - це адреси локальних мереж. Але наявність цієї адреси ще не означає, що вона підтримується вашим провайдером. Для перевірки цього пункту можна спробувати надіслати ping запит на ipv6.google.com:

Код: Виділити все

$ ping6 ipv6.google.com
Якщо ви побачите звичну відповідь про час доставки пакетів, то все працює, але якщо ipv6 провайдером не підтримується ви отримаєте network unreachable або щось в цьому роді. У такому випадку IPv6 краще відключити, щоб інтернет працював швидше.

Як вимкнути IPv6 в Ubuntu.
Є кілька способів відключити IPv6 і ми розглянемо їх.

Спосіб 1. За допомогою sysctl.
Перший спосіб вирішення нашого завдання, це редагування параметрів ядра під час виконання за допомогою sysctl. Щоб вимкнути IPv6, виконайте:

Код: Виділити все

$ sudo sysctl -w net.ipv6.conf.all.disable_ipv6=1
$ sudo sysctl -w net.ipv6.conf.default.disable_ipv6=1
$ sudo sysctl -w net.ipv6.conf.lo.disable_ipv6=1
Ви також можете піти іншим шляхом і записати всі ці значення у файл налаштування, щоб вони застосовувалися за замовчуванням при старті системи:

Код: Виділити все

sudo vi /etc/sysctl.conf

Код: Виділити все

net.ipv6.conf.all.disable_ipv6 = 1
net.ipv6.conf.default.disable_ipv6 = 1
net.ipv6.conf.lo.disable_ipv6 = 1
Збережіть файл, закрийте його та перезапустіть sysctl для оновлення конфігурації:

Код: Виділити все

$ sudo sysctl -p
Тепер, коли ви виконаєте ip addr show, тут не повинно бути адреси ipv6:

Код: Виділити все

$ ip addr show
ipv61.png
Спосіб 2. Вимкнути ipv6 у Grub
Ви також можете вимкнути IPv6, відредагувавши параметри завантаження ядра в Grub. Для цього відкрийте файл /etc/default/grub та додайте туди такий рядок:

Код: Виділити все

$ sudo vi /etc/default/grub

Код: Виділити все

GRUB_CMDLINE_LINUX="ipv6.disable=1"
ipv62.png
Якщо змінна GRUB_CMDLINE_LINUX вже існує, то ви можете додати це значення в кінець рядка до інших параметрів. Після завершення збережіть зміни та оновіть конфігурацію Grub за допомогою команди:

Код: Виділити все

$ sudo update-grub2
Після перезавантаження і відключення ipv6 буде завершено і ваша мережа працюватиме швидше.

Висновки.
У цій статті ми розглянули, як відключити ipv6 і як бачите, це дуже просто. Можливо, ви й не знали раніше, але якщо ваш провайдер не підтримує цей протокол, його краще відключити.

Догори